Zacznij od dlaczego! (Podstawowe TRIO)

Wiesz… już kiedyś o tym pisałem. Myśl o rozpoczęciu pisania bloga przyszła do mnie dawno temu. Jeszcze dłużej docierała do mnie forma, a najdłużej zeszło mi na rozpoczęciu pisania.

Wiesz… teraz z przyjemnością wracam do tego miejsca. Tutaj jest większość moich przemyśleń, tutaj jest moja filozofia, którą się kieruję. Tutaj jest część mojej wiedzy, która została sprawdzona w praktyce. Moja droga, która niejednokrotnie nie była usłana różami, a jeśli, to takimi z wieloma kolcami.

Wiesz… dzisiaj napisze trochę inaczej, bo temat też nietypowy. Nietypowy z jednego powodu, powodu, który powinien być jasny od samego początku.

Dopiero kiedy odpowiedziałem sobie jasno dlaczego chcę,a właściwie dlaczego robię,  to zaczęło się to dziać!

I mogłem odpowiedzieć sobie szybciej, ale tego nie zrobiłem 🙂

I mogłem odpowiedzieć sobie później, ale tego nie zrobiłem 🙂

Zrobiłem to w tym momencie, który jest najlepszy. Pamiętaj!  Zawsze najlepszy moment jest TERAZ! 

DLACZEGO?

Proste pytanie, na które bardzo ciężko znaleźć odpowiedź. Pytanie, na które odpowiedż się zmienia.

Dlaczego piszę bloga? Dlaczego prowadzę firmę? Dlaczego inwestuję na giełdzie? Dlaczego kupuję nieruchomości? Dlaczego chodzę do pracy? Dlaczego? Dlaczego? Dlaczego…?

Zrozumienie tego pytania i szczere zmierzenie się z nim to podstawa. Tak! Podstawa 🙂 Zdecydowanie łatwiej i efektywniej będziemy działać, jeśli wiemy z jakiego powodu to robimy!

Niby takie proste, a większość ludzi nadal nie potrafi sobie jasno odpowiedzieć 🙂 A skutek tego taki, że odwlekamy, marudzimy, narzekamy i realnie nie czujemy postępu.

Więc raz jeszcze…to jest pierwszy krok, a żeby było ciekawiej, po nim następuje kolejny, czyli następne pytanie. Proste a zarazem trudne, czyli JAK?

I na sam koniec, na dobicie, dołącza do wspaniałego TRIO pytanie ostatnie, czyli CO? Dając w efekcie…

Dlaczego? Jak? Co?

Odpowedz sobie na te pytania.

Dlaczego to robisz lub chcesz robić,

w jaki sposób chcesz to osiągnąć,

i co to ma być…?

Dokładnie w takiej kolejności 🙂

Wierzę, że każdy, niezależnie od urodzenia, jest w staniem zmienić swoje dziś. Jestem pewien, że to, co będzie jutro zależy od tego, co robimy dzisiaj. Daję gwarancję, że to, co było wczoraj, nie ma większego wpływu na jutro, jeśli chcesz coś polepszyć (nie warto myśleć o wczoraj). I jestem przekonany, że możesz nie dostrzegać potrzeby zmiany przez wiele lat, dopóki nie trafisz na bodziec inspiracji. To właśnie moje przekonania płynące z osobistych doświadczeń kierują mnie do pisania, dzielenia się. Czuję się zobowiązany do wsparcia innych na tej drodze, bo wiem, że warto. Dokładnie to mocne dlaczego, skierowało mnie do pisania i napędza mnie do dalszych kroków.

Nie trafię do wszystkich, ale tego nie oczekuję. Dotrę do niektórych i z tego się cieszę. Poprzez pisanie i profile społecznościowe mogę przekazać garstkę inspiracji, trochę pozytywnej energii i szczyptę refleksji. To właśnie moje Klarowne Dlaczego, Zdyscyplinowane Jak i Spójne Co ! ??

A teraz kolej na Ciebie, poszukaj swojego Dlaczego ?? ?

Twój tytuł idzie tutaj

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *