Podstawa. Dostosowanie do realiów.

Kiedyś, nieustannie rozmyślałem nad tym, jak zwiększyć przychody do zadowalających rozmiarów, nie było łatwo z tym żyć.

Wyobraznia bujna niczym fryzura Chopina powodowała wiele rozczarowań i niepokój.

Ambicje ?

Wygórowane, nierealne ambicje?

Realne cele to podstawa, nie daj sobie wmówić komukolwiek, ze jest inaczej. Niejednokrotnie popadałem w ten błąd kierując się słowami mówców motywacyjnych i pseudo coachow (absolutnie nie mam nic do coachingu, niektórzy jednak bezpodstawnie nazywają się coachami)

Nie posiadając realnych przykładów sukcesu, otoczony ludźmi którzy nie potrafili mnie zainspirować błądziłem w internecie. Kiedy jednak spotkałem już osobę która osiągnęła ponadprzeciętne wyniki w swojej dziedzinie nie potrafiła mi przekazać podstaw, oczekując ze powielę jej wynik bez fundamentów.

A może poprostu to ja przeskoczyłem pewien etap?

A może to ja wprowadzałem tych ludzi w błąd bo uznawali, ze jestem kompetentny (i taki byłem, taki właśnie się czułem). Jednak działałem jak Widows Millenium, ładny na zewnątrz, zapowiadał się fenomenalnie jednak już chwile po starcie się sypał. Nic więcej jak brak fundamentów dzięki którym nie było wymówek a była praca, była dyscyplina. Co z tego, ze masz dyscyplinę skoro wymówki pozbawią Cię jej. Chwilę od startu szukałem powodów aby tego nie robić, szukałem podświadomie argumentacji dlaczego mi nie wyszło.

„Boże! Proszę, daj mi siłę, abym pogodził się z tym, czego zmienić nie mogę; odwagę, abym zmienił to, co zmienić mogę i mądrość, abym potrafił odróżnić jedno od drugiego.”

Aby normalnie funkcjonować, iść do przodu i nie nabawić się wrzodów żołądka przy tym wszystkim konieczny jest dystans. Pogodzić się z realiami otaczającego nas świata, nie godząc się przy tym na wszystko co nas spotyka. Nie brać wszystkiego do siebie ale również mieć w sobie na tyle emaptii aby nie być obojętnym.

Jak to zrobić? Nie ma złotego środka. Według mnie w życiu są różne etapy i na każdym z nich różnie będziemy reagować.

Kazdy etap trzeba przejść samemu ale podstawy warto poznać na początku i dobrze, żeby ten początek był na etapie szkoły średniej.  Idealnie kiedy rodzice są w stanie nam to przeakazać a perfekcyjnie kiedy to zrobią i to zadziała. Jeśli jednak nie mamy takich możliwości to nie pozostaje nam nic innego jak poszukiwać.

Chciałbym aby to miejsce było swego rodzaju podłożem do dalszej świadomej drogi. Miejscem które ma odpalić w nas to coś co ciagle w duszy będzie powtarzało, dalej! Idź dalej, daj z siebie więcej. Bo nie możemy przestać od siebie wymagać tylko z powodu tego, ze inni od nas nie wymagają.

Porozglądaj się. Wokół Ciebie. Zobacz na siebie, co posiadasz (mogą być to cechy charakteru które Cię wyróżniają, mogą być to dobra materialne ktore możesz wykorzystać lub zapewniają Ci jakiś komfort) i czym dysponujesz, masz to w zanadrzu (możliwości jakie masz do dyspozycji ale nie koniecznie na własność, czasami jest to coś po co trzeba sięgnąć albo jest to ktoś kto może nam pomóc i uzupełnić nas w pewnym przedsięwzięciu).

Zastanów się co w tym momencie jestem w stanie zrobić gdyby skończył mi się mój główny przychód. Czy nadal jestem w stanie żyć na tym samym poziomie? Jeśli tak to gratuluje! Czy konieczne byłoby podjęcie jakiegoś działania? A może spowodowałoby to na tyle trudną sytuację, że odbiłoby się to na moim samopoczuciu?

Zyjemy tu i teraz i dzięki temu wiemy w jakim miejscu jesteśmy i gdzie chcemy dotrzeć. To świetna sprawa:)

Realia, w których żyjemy, podlegają zmianie wiec mam na nie wpływ,oczywiście kiedy mamy ich świadomość!

Dostosuj się do realiów, pomóż zagospodarować swoje zasoby! I organizuj swoje życie, wiesz dlaczego? Bo możesz! Możesz i masz do tego pełne prawo a ponadto właśnie tego chcesz! 🙂

Sklaniam Cię do refleksji, reflksji która być może, naprowadzi Cię na właściwy tor, a tor ten poprowadzi prosto, do wyjątkowego życia. Czego Ci życzę!

 

Twój tytuł idzie tutaj

Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *